آخرین بروزرسانی : در 25دقیقه قبل امروز : 1 اردیبهشت 1400
جستجو :
مدیر کل بهزیستی در دوره آموزشی سلامت اداری، مدیریت عملکرد و صیانت از حقوق شهروندی:
با واگذاری خدمات به بخش غیر دولتی نقش نظارتی بهزیستی بیش از پیش خواهد بود

کد خبر : 860 | تاریخ : 4 تیر 1397 | گروه : اخبار | عنوان شاخه : مدیریت- بازرسی | تعداد بازدید : 530

Card image cap Card image cap Card image cap Card image cap Card image cap Card image cap Card image cap

دکتر آرام ضمن قدردانی از عملکرد حوزه ارزیابی و بازرسی اداره کل، با بیان اینکه با توجه به وسعت استان، مازندران در تمامی مواردِ موردِ ارزیابی ، بالاترین رتبه را دارد گفت: عملکرد، موضوعی کیفی است و برگرداندن آن به پارامتر های کمی، مشکل و پیچیده است با اینحال بهزیستی استان مازندران در ارزیابی های عملکرد همواره حائز نمره عالی بوده و از برترینها در کشور میباشد.

 

دوره آموزشی سلامت اداری، مدیریت عملکرد و صیانت از حقوق شهروندی بهزیستی استان با حضور دکتر آرام، مدیر کل بهزیستی مازندران بر گزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان، دکتر آرام ضمن قدردانی از عملکرد حوزه ارزیابی و بازرسی اداره کل، با بیان اینکه با توجه به وسعت استان، مازندران در تمامی مواردِ موردِ ارزیابی ، بالاترین رتبه را دارد گفت: عملکرد، موضوعی کیفی است و برگرداندن آن به پارامتر های کمی، مشکل و پیچیده است با اینحال بهزیستی استان مازندران در ارزیابی های عملکرد همواره حائز نمره عالی بوده و از برترینها در کشور میباشد.

مدیر کل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه به جز چند مرکز دولتی، تمامی فعالیت های بهزیستی به بخش غیر دولتی واگذار شده است تصریح کرد: با واگذاری خدمات به بخش غیر دولتی، جامعه هدف بهزیستی گسترده تر،  اثر بخشی فعالیت ها بیشتر و کیفیت خدمات بالاتر و سهل الوصول تر خواهد شد.

وی افزود: در چنین شرایطی نقش نظارتی بهزیستی برای اینکه جامعه هدف بهترین خدمات ممکن را دریافت کند پررنگ تر از پیش خواهد بود.

مدیر کل بهزیستی مازندران با بیان این مطلب که در حوزه های مختلفِ بهزیستی ، همواره بر مداخلات به موقع و زودهنگام تاکید شده است، گفت: واگذاری پرونده ها به بخش غیردولتی به مثابه واگذاری مددجو نیست و ارتباط مددجو و سازمان تحت هیچ شرایطی نباید قطع شود و در جاییکه شان و حرمت مددجو زیر سوال رود بهزیستی بلافاصله با جدیت ورود پیدا خواد کرد.

دکتر آرام با تاکید بر اهمیت صیانت از مراکز، در بحث ارزیابی خاطرنشان کرد: در هنگام ارزیابی عملکرد با تفکر بازرسی وارد مراکز نشوید و همواره با نیت کمک و هدایت، اشتباهات را اصلاح کنید. هرچند در جاییکه نیاز به برخورد قاطع و محکم بود از صراحت کافی برخوردار باشید.

مدیر کل بهزیستی استان در ادامه خواستار گزارش تحلیلی سالیانه از وضعیت شهرستانها در حوزه های مختلف و ارزیابی عملکرد کارکنان مراکز شد و با تاکید بر تدوین الگوی نظارتی مشخص، افزود:  نظارت هرازگاهی و رندومی جوابگو نیست بلکه باید با مشخص نمودن حیطه وظایف افراد ، تجمیع نظارت ها در یک راستا و طراحی برنامه ای مدون ، در راستای نظارت صحیح گام بردارید.

وی با اشاره به سطوح نظارتی مختلف در بحث ارزیابی عملکرد گفت: در گام نخست خود مراقبتی را با ارائه چک لیست های شرح وظایف، به مراکز ، با هدف اصلاح ایرادات تقویت کنید. در قدم بعدی به اصناف مربوطه اجازه بازرسی دهید و بازرسی های آنها را ارزیابی نمایید و در نهایت به صورت تیمی وارد عمل شوید.

دکتر آرام با اشاره به تاکید دولت تدبیر و امید بر اهمیت حقوق شهروندی  به موضوع "میز خدمت" اشاره  و عنوان کرد: در بحث میز خدمت ، تکریم ارباب رجوع و ارائه پاسخ های صریح،روشن و به موقع به مددجو را جدی بگیرید.

 


لینک مستقیم :


اشتراک گذاری :

نظرات (0)

نظری ثبت نشده است.

شما چه نظری دارید ؟

آخرین اخبار
ارتقا سلامت نظام اداری و مقابله با فساد
مدیریت- بازرسی

جلسه توجیهی سامانه دیدبان در اداره کل بهزیستی برگزار شد
مدیریت- بازرسی

دیدار سرپرست هیات حسابرسی دیوان محاسبات با سرپرست بهزیستی مازندران
مدیریت- بازرسی

خبر های خوبی از بهزیستی به ما می رسد
مدیریت- بازرسی

مجموعه فعالیت های بهزیستی باید در اتاق شیشه ای و با شفافیت کامل انجام شود / تاکید بر بازبینی آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی
مدیریت- بازرسی

استفاده از نهاد های غیردولتی در امر نظارت
مدیریت- بازرسی

رتبه خوب سازمان بهزیستی در سنجش میزان رضایتمندی مردم از ۲۳ دستگاه اجرایی کشور
مدیریت- بازرسی

در فرایند نظارت نیازمند تزریق نیروهای جدید و افکار نو هستیم
مدیریت- بازرسی

استفاده از ظرفیت تشکل ها و انجمن های صنفی در بازرسی از مراکز غیردولتی
مدیریت- بازرسی

جلسه ارزیابی فضای عمومی دستگاه‌های تابعه وزارت رفاه برگزار شد
مدیریت- بازرسی

با واگذاری خدمات به بخش غیر دولتی نقش نظارتی بهزیستی بیش از پیش خواهد بود
مدیریت- بازرسی

امکانات و خدمات
مدیرکل بهزیستی استان مازندران

دکتر فرزاد گوهردهی
مدیر کل بهزیستی استان مازندران

تماس مستقیم : 33399307

داخلی : 102 و 103فیلم، کتاب و رسانه
مطلبی جهت نمایش ثبت نشده است.
پشتیبانی آنلاین
{}